Asi jako každá z Vás, jsem i já, jako dítě milovala květiny. A možná právě ona láska k nim mi dovolovala už tenkrát s nimi dělat „ psí kusy“, aniž bych jim ublížila. Pravidelně každý rok, když kvetla obří zahrada mojí maminky, jsem květiny v plném květu přesazovala....nelíbilo se mi totiž jejich rozložení a barevné kombinace, takže jsem je musela přesadit, a to okamžitě, přestože byly v plném květu. Když o tom dnes tak přemýšlím, divím se kolik toho se mnou musely vydržet.
Měla jsem sen pracovat v oboru, kde by květiny byly mou každodenní součástí. Bohužel, okolnosti tomu chtěly jinak a já jsem střední školu vystudovala v jiném oboru a to SPŠ strojní a elektrotechnickou, obor zařízení silnoproudé elektrotechniky. Ano, původně jsem elektrikář stejně jako Karel Gott. Ale dvě věci jsem si z tohoto oboru přeci jen odnesla a to jsou světýlka....miluji zakomponovávat do svých prací světla a druhou věcí jsou elektrikářské rychlospojky. Úžasný spojovací materiál, pevný, rychlý a jsou i práce, kde můžou zdobit.

Když jsem byla na své druhé mateřské, budovala jsem si svou zahradu. Byla nádherná, chodili se na ni dívat ze širokého okolí jako do botanické zahrady. Pár maličkostí v mém životě mě přivedlo až sem. Začalo to asi tím, když jsem jednou jela s dětmi do města na nákup, auto plné nákupu, jedno dítě ještě v autosedačce. Byl podzim a cestou jsem potkala prodejce obřích dýní. Pochopitelně jsem je potřebovala, abych si vyzdobila mou krásnou zahradu. Nakoupila jsem dýně a nepřemýšlela kam je dám. Všechny, kromě jedné, se ještě vešly, ale ta největší, bohužel … Co udělá správný florista? Poslala jsem děti domů pěšky, poslední dýni dala do dětské autosedačky a odvezla domů. Tou dobou jsem si začala říkat, asi bych s tím měla začít něco dělat. Musela jsem ale ještě jednou „excelovat“. Opět jsem jela na nákup a stejně jako při každém nákupu jsem nejprve objela všechna zahradní centra ve městě, kde jsem si pochopitelně musela nějakou tu květinku koupit. 1000 m2 něco spolyká...
Tentokrát jsem to ale s nákupem květinek přehnala a při placení potravinového nákupu nebylo na kartě dostatek kreditu. V ten moment mi došlo, že pokud s tím něco neudělám, přivedu rodinu „na mizinu“. Rozhodla jsem se „zkrotit“ svou lásku ke květinám tím, že si otevřu své vlastní květinářství. V něm si budu konečně moci svobodně a dostatečně nakupovat květiny a nebudu tím omezovat rodinu, protože je v zápětí prodám. Přišlo mi to jako geniální plán. Později se skutečně ukázalo, že geniálním byl.

V roce 2005, naprosto neznalá ničeho z oboru jsem si květinářství skutečně otevřela. O rok a půl později mě vášeň pro květiny a štěstí začátečníka, který věří svému snu přivedlo až na nejvyšší „bednu“ stupně vítězů na Mistrovství ČR ve floristice a to pouhý jeden a půl roku poté, co jsem přišla do floristického světa. V té době jsem si zároveň doplňovala vzdělání v oboru a vystudobvala jsem Vyšší floristickou školu, takže od té doby mohu používat za svým jménem titul Mistr florista.
Mám ráda výzvy, proto jsem soutěžila dál. O rok později jsem opět stála na nejvyšší „bedně“ ve floristické disciplíně Květinový šperk. Další rok jsem soutěžila už i v zahraničí. Na mezinárodním mistrovství Chorvatska ve floristice jsem skončila na šestém místě. V té době začalo práce přibývat a času pro soutěžení ubývat. Takže na soutěže jsem si už jen „odskakovala“, když jsem například pracovně připravovala stánky na výstavách, kde je jako doprovodný program jak floristická soutěž tak soutěž o nejlepší stánek. Na Flóře Bratislava jsem se v jednom dni, s jazykem na vestě umístila na pátém místě ve floristické soutěži a zároveň na prvním místě za nejlepší stánek, který jsem připravovala pro firmu, která si mě za tímto účelem najala. Cen za nej stánek mám několik.
Floristických soutěží jsem se účastnila i nadále, ale už na druhé straně, jako porotce. Musím říct, že soutěžit je mnohem jednodušší. V dnešní době pracuji na nejrůznějších akcích jako předvádějící, inspirativní florista, jak pro odbornou, tak i pro laickou veřejnost.

V těchto dnech jsme spustili vzdělávací projekt Floristic Academy.cz, jehož jsem autorem a ke sledování Vás srdečně zvu......